Najděte si, co vás bude bavit a svět bude rázem veselejší

Hobby

Je spousta lidí, co nemají nic, kromě práce a rodiny. Ale jak odpočívají? Vysedáváním po hospodách, klábosením s kamarádkami u kávy, nebo sezením u televize? Ti mají život prázdný.
Jsou milovníci prací na zahradě. Někdo tomu říká nutné zlo, jiný koníček. Rýpání se v hlíně, hnojení, pletí, sázení, zalévání a v neposlední řadě sklízení. Krásná květinová zahrada dělá radost jednomu, vypěstovaná zelenina, druhému.
golf při západu slunce
Kutilství udělá radost i rodině. Chlap se zavře do dílny a vyrobí něco pro domácnost, nebo opraví, co by jiný vyhodil.
Jsou tací, co propadli sportu. Nemusí to být nutně běhání, ale třeba golf. Na ten sice dost lidí kouká s despektem, protože to není nic moc záživného, ale člověk je na čerstvém povětří a nachodí spoustu kilometrů. Tedy, pokud se nevozí ve vozítku.
papoušci na bydýlku
Pokud někoho baví skupinové hry a daří se mu sladit čas s kamarády, je to jedině dobře. Takový bowling, nebo nohejbal, může být pro uvolnění a načerpání energie skvělou zábavou pro víc dní v týdnu.
Jak jsem měla možnost se dozvědět, tak i jóga se stala koníčkem. Ti, co jí propadli, cvičí v tělocvičnách, doma, ale klidně i v přírodě.
Pěstování kaktusů. Člověk, který je s láskou opečovává, jim doma vytvoří ideální prostředí, aby mu dobře rostly a kvetly. Zabývá se jimi donekonečna. Dokonce si s nimi i povídá.
Nezanedbatelné procento lidí chová nějaká zvířata. Vedou psi, kočky, činčily, křečci, osmáci, fretky, papoušci aj.
Nejde jen o milovníky těchto zvířat, co mají po jednom, dvou zvířátkách, ale o takové, co je chovají na prodej. Ti, aby zajistili kvalitní zdravé jedince, shánějí a kupují takové, u kterých mají jistotu, že nejsou z příbuzenských vrhů.
sázení kaktusů
Je to dost nákladný koníček.
Hledají nepříbuzná a kvalitní zvířata často v cizině a po zhlédnutí chovatelské stanice si je odvážejí. Příští si nechávají posílat kurýrem, aby měli jistotu, že přicestují v pořádku. Mezi nimi bývají méně i více zodpovědní.
Ti zodpovědnější sepisují s kupci mláďat smlouvy, ve kterých jsou vypsané podmínky, v jakých budou žít, chtějí fotodokumentaci, jaké ubytování na ně doma čeká, a vyhrazují si předkupní práva, kdyby si po čase člověk rozmyslel, že třeba pro časovou, nebo finanční náročnost se jimi dál zabývat nechce.
Ti druzí sice také mají mladé od nepříbuzných zvířat, ale je jim jedno, v jakých podmínkách je kupec bude mít. Hlavně, když jim přistanou na účtu peníze.
Ale je fakt, že nebýt jich, tak mnozí z nás by se ke zdravým a kvalitním prckům nedostali, protože ne každý má možnost mít 100% vybavení vyhovující pro daného mazlíčka.
Od mladých dívek bývá často slyšet, že jejich koníček je nakupování.
Tak ty bych teda politovala. Podle mě je to spíš úchylka. Člověk má nakupovat, když něco potřebuje a ne trávit čas bloumáním po slevách a hledáním originálního kousku, aby Andula pukla závistí.
Odpočívat u činnosti, kterou dělám proto, že mě baví a ne že musím, je to nejlepší, co člověk pro sebe a svoje zdraví může udělat.

Najděte si, co vás bude bavit a svět bude rázem veselejší
3.8 (76%)10